Barrie Colts
C Ryan Del Monte (EHC Freiburg/DEL2)
HC Freiburg (DEL2): 4 GP
Hannover Indians (Germany3): 7 GP, 1G, 1A, 2 PTS
D Matthew Hill (Esbjerg U20/Denmark U20)
Esbjerg U20 (Denmark U20): 3 GP, 2G, 3A, 5 PTS
D Connor Punnett (Kalmar HC/HockeyEttan)
Kalmar HC (HockeyEttan): 1 GP
D Matthew Sredl (SK Lejon/HockeyEttan)
SK Lejon (HockeyEttan): 9 GP, 1G, 4A, 5 PTS
Erie Otters
G Alexei Kolosov (Dinamo-Molodechno/Belarus)
Dinamo Minsk (KHL): 5 GP, 1-3-1, 2.57 GAA, .915 Save Percentage, and 1 Shutout
Dinamo-Molodechno (Belarus): 10 GP, 2.39 GAA, and a .900 Save Percentage
D Artyom Kulakov (Omskie Yastreby/MHL)
Omskie Yastreby (MHL): 10 GP, 2G, 3A, 5 PTS
Spartak St. Petersburg U18 (Russia U18): 8 GP, 6G, 6A, 12 PTS
Flint Firebirds
D Marcus Gretz (Hannover Indians/Germany3)
Hannover Indians (Germany3): 2 GP, 1A, 1 PT
D Dmitri Kuzmin (Dinamo-Molodechno/Belarus)
Dinamo-Molodechno (Belarus): 27 GP, 1G, 2A, 3 PTS
LW Yevgeni Oksentyuk (Yunost Minsk/Belarus)
Yunost Minsk (Belarus): 19 GP, 2G, 2A, 4 PTS
LW Brennan Othmann (EHC Olten/SL)
EHC Olten (SL): 7 GP, 4G, 1A, 5 PTS
Guelph Storm
RW Andrei Bakanov (Kunlun Red Star/KHL)
Kunlun Red Star (KHL): 18 GP, 2G, 2 PTS
D Daniil Chayka (CSKA Moskva/KHL)
CSKA Moskva (KHL): 7 GP
Zvezda Moskva (VHL): 5 GP
Krasnaya Armiya Moskva (MHL): 3 GP, 1A, 1 PT
D Hugo Has (HC Benatky nad Jizerou/Czech2)
HC Benatky nad Jizerou (Czech2): 4 GP, 1A, 1 PT
Hamilton Bulldogs
C Jan Mysak (HC Litvinov/Czech)
HC Litvinov (Czech): 11 GP, 1A, 1 PT
Kingston Frontenacs
LW Martin Chromiak (HK Dukla Trencin/Slovakia)
HK Dukla Trencin (Slovakia): 8 GP, 2G, 3A, 5 PTS
LW Vitali Pinchuk (Metallurg Zhlobin/Belarus)
Dinamo Minsk (KHL): 5 GP
Metallurg Zhlobin (Belarus): 20 GP, 5G, 7A, 12 PTS
Kitchener Rangers
D Ville Ottavainen (JYP U20/U20 SM-sarja)
JYP U20 (U20 SM-sarja): 4 GP, 2G, 3A, 5 PTS
London Knights
C Nathan Dunkley (Hudiksvalls HC/HockeyEttan)
Hudiksvalls HC (HockeyEttan): 7 GP, 1G, 1A, 2 PTS
D Logan Mailloux (SK Lejon/HockeyEttan)
SK Lejon (HockeyEttan): 9 GP, 2G, 4A, 6 PTS
D Kirill Steklov (HC Everest Kohtla-Jarve/Baltic League)
HC Vipers Tallinn (Estonia): 3 GP
HC Everest Kohtla-Jarve (Baltic League): 1 GP
Russkie Vityazi Chekhov (MHL): 10 GP, 1G, 2A, 3 PTS
Mississauga Steelheads
D Ole Bjorgvik Holm (Manglerud/Norway)
Manglerud (Norway): 19 GP, 2G, 8A, 10 PTS
C William Portokalis (HK 32 Liptovsky Mikulas/Slovakia)
HK 32 Liptovsky Mikulas (Slovakia): 6 GP, 4G, 3A, 7 PTS
Niagara IceDogs
D Giancarlo Chanton (SC Langenthal/SL)
SC Langenthal (SL): 11 GP, 1G, 1A, 2 PTS
Langnau U20 (U-20 Elit): 6 GP, 1G, 1 PT
LW Daniil Gushchin (Muskegon Lumberjacks/USHL)
Muskegon Lumberjacks (USHL): 12 GP, 8G, 10A, 18 PTS
North Bay Battalion
LW Matvey Guskov (Krasnaya Armiya Moskva/MHL)
Zvezda Moskva (VHL): 1 GP
Krasnaya Armiya Moskva (MHL): 4 GP, 1A, 1 PT
RW Matvei Petrov (MHK Krylia Sovetov Moskva/MHL)
MHK Krylia Sovetov Moskva (MHL): 25 GP, 11G, 5A, 16 PTS
Oshawa Generals
D David Jesus (HK 32 Liptovsky Mikulas/Slovakia)
HK 32 Liptovsky Mikulas (Slovakia): 4 GP, 1A, 1 PT
C Allan McShane (HK 32 Liptovsky Mikulas/Slovakia)
HK 32 Liptovsky Mikulas (Slovakia): 4 GP, 2G, 3A, 5 PTS
D David Mudrak (HC Kosice/Slovakia)
HC Kosice (Slovakia): 7 GP, 2A, 2 PTS
RW Oliver Suni (Lukko U20/U20 SM-sarja)
Lukko U20 (U20 SM-sarja): 7 GP, 4G, 4A, 8 PTS
C Ty Tullio (HK 32 Liptovsky Mikulas/Slovakia)
HK 32 Liptovsky Mikulas (Slovakia): 4 GP, 3G, 2A, 5 PTS
Ottawa 67's
D Alec Belanger (Muik Hockey/Suomi-sarja)
Muik Hockey (Suomi-sarja): 2 GP, 1A, 1 PT
C Vsevolod Gaidamak (Omskie Yastreby/MHL)
Omskie Yastreby (MHL): 9 GP, 1G, 2A, 3 PTS
Spartak St. Petersburg U18 (Russia U18): 9 GP, 12G, 13A, 25 PTS
Owen Sound Attack
D Carter Robertson (HK 32 Liptovsky Mikulas/Slovakia)
HK 32 Liptovsky Mikulas (Slovakia): 3 GP, 2A, 2 PTS
C Joshua Samanski (Ravensburg Towerstars/DEL2)
Ravensburg Towerstars (DEL2): 9 GP, 1A, 1 PT
Peterborough Petes
LW Liam Kirk (Hanhals IF/HockeyEttan)
Hanhals IF (HockeyEttan): 12 GP, 5G, 5A, 10 PTS
D Brian Zanetti (Lugano U20/U-20 Elit)
Lugano U20 (U-20 Elit): 18 GP, 3G, 8A, 11 PTS
Saginaw Spirit
F Albin Grewe (Djurgardens IF/SHL)
Djurgardens IF (SHL): 17 GP, 2G, 1A, 3 PTS
Sarnia Sting
D Eric Hjorth (Frolunda HC J20/J20 Nationell)
Frolunda HC J20 (J20 Nationell): 14 GP, 2G, 4A, 6 PTS
Soo Greyhounds
G Nick Malik (HC Frydek-Mistek/Czech2)
HC Frydek-Mistek (Czech2): 4 GP, 2-2, 2.74 GAA, .921 Save Percentage, and 1 Shutout
C Jaromir Pytlik (HC Stadion Litomerice/Czech2)
HC Stadion Litomerice (Czech2): 4 GP
Sudbury Wolves
W Dominik Jendek (HC Slovan Bratislava/Slovakia)
HC Slovan Bratislava (Slovakia): 13 GP, 1A, 1 PT
G Frederik Nissen Dichow (Rungsted Seier Capital/Denmark)
Rungsted Seier Capital (Denmark): 3 GP, .957 Save Percentage
RW Chase Stillman (Esbjerg U20/Denmark U20)
Esbjerg U20 (Denmark U20): 8 GP, 9G, 7A, 16 PTS
Windsor Spitfires
LW Egor Afanasyev (CSKA Moskva/KHL)
CSKA Moskva (KHL): 4 GP, 2G, 1A, 3 PTS
Krasnaya Armiya Moskva (MHL): 2 GP, 2G, 2 PTS
C Jean-Luc Foudy (Morrums GoIS/HockeyEttan)
Morrums GoIS (HockeyEttan): 6 GP, 1G, 1 PT
D Louka Henault (Kiekko-Espoo U20/U20 SM-sarja)
Kiekko-Espoo U20 (U20 SM-sarja): 5 GP, 1G, 2A, 3 PTS
RW Matthew Maggio (SK Lejon/HockeyEttan)
SK Lejon (HockeyEttan): 9 GP, 1G, 4A, 5 PTS
Notes: Firebirds goalie Luke Cavillin will play in the AlpsHL with Ritten/Renon and Wolves forward Kocha Delic will play in the J18 Region with Karlskrona HK J18. Sweden's J18 and J20 leagues are currently suspended.