Criteria is 22 and under, 41 NHL GP or less, no goalies
2019 list: HFBoards TOP 50 Prospects
1-51
[TBODY]
[/TBODY]52-75
[TBODY]
[/TBODY]to add (no order):
S.Fagemo, LW - LAK
J.Bernard-Docker, D - OTT
E.Zamula, D - PHI
D.Farrance, D - NSH
R.Kupari, C - LAK
J.Rees, C - CAR
E.Tolvanen, W - NSH
D.Samorukov D - EDM
S.Poulin, LW - PIT
A.Beckman, LW - MIN
C.Addison, D - MIN
T.Dellandrea, C - DAL
A.Heponiemi, C - FLA
L.Elvenes, C - VGK
D.Samberg - D, WPG
O.Wahlstrom - RW - NYI
2019 list: HFBoards TOP 50 Prospects
1-51
1. Alexis Lafrenière - LW | 18. Noah Dobson - D | 35. Seth Jarvis - RW | |||
2. Quinton Byfield - C | 19. Alexander Holtz - RW | 36. Josh Norris - C | |||
3. Tim Stützle - C/W | 20. Evan Bouchard - D | 37. Erik Brännström - D | |||
4. Bowen Byram - D | 21. Cole Caufield - RW | 38. Victor Söderström - D | |||
5. Trevor Zegras - C | 22. Nils Lundkvist - D | 39. Peyton Krebs - C | |||
6. Moritz Seider - D | 23. Cody Glass - C | 40. Timothy Liljegren - D | |||
7. Dylan Cozens - C | 24. Barrett Hayton - C | 41. Owen Tippett - RW | |||
8. Lucas Raymond - LW | 25. Ty Smith - D | 42. Grigori Denisenko - RW | |||
9. Marco Rossi - C | 26. Juuso Välimäki - D | 43. Jonatan Berggren - C/W | |||
10. Alex Newhook - C | 27. Vitali Kravtsov - RW | 44. Rodion Amirov - W | |||
11. Filip Zadina - LW | 28. Rasmus Sandin - D | 45. Ville Heinola - D | |||
12. Jamie Drysdale - D | 29. Alexander Romanov - D | 46. Dylan Holloway - C | |||
13. Alex Turcotte - C | 30. Nick Robertson - LW | 47. Philip Tomasino - C/W | |||
14. Cole Perfetti - C/W | 31. Jack Quinn - RW | 48. Arthur Kaliyev - W | |||
15. Jake Sanderson - D | 32. Connor McMichael - C | 49. Matthew Boldy - LW | |||
16. Philip Broberg - D | 33. Vasili Podkolzin - RW | 50. Cam York - D | |||
17. Gabriel Vilardi - C | 34. Anton Lundell - C | 51. Alex Formenton - LW |
52. Morgan Frost - C | |||||
53. Thomas Harley - D | |||||
54. Kirill Marchenko - LW | |||||
55. Dawson Mercer - C | |||||
56. Jake Bean - D | |||||
S.Fagemo, LW - LAK
J.Bernard-Docker, D - OTT
E.Zamula, D - PHI
D.Farrance, D - NSH
R.Kupari, C - LAK
J.Rees, C - CAR
E.Tolvanen, W - NSH
D.Samorukov D - EDM
S.Poulin, LW - PIT
A.Beckman, LW - MIN
C.Addison, D - MIN
T.Dellandrea, C - DAL
A.Heponiemi, C - FLA
L.Elvenes, C - VGK
D.Samberg - D, WPG
O.Wahlstrom - RW - NYI
Last edited: