- Oct 3, 2013
- 37,326
- 10,850
Tuesday 2 November
Group E
Bayern x Benfica
Dynamo Kiev x Barcelona
Group F
Atalanta x Man Utd
Villarreal x Young Boys
Group G
Wolfsburg x Salzburg (early game)
Sevilla x Lille
Group H
Malmo x Chelsea (early game)
Juventus x Zenit
Juventus will qualify for the round of 16 if they avoid defeat against Zenit.
Wednesday 3 November
Group A
Man City x Club Brugge
Leipzig x PSG
Group B
AC Milan x Porto (early game)
Liverpool x Atlético
Liverpool will be confirmed in first place if they win and Porto do not.
Group C
Dortmund x Ajax
Sporting CP x Besiktas
Ajax will qualify for the round of 16 if they beat Dortmund
Group D
Real Madrid x Shakhtar (early game)
Sheriff x Inter Milan
Tuesday 23 November
Group E
Dynamo Kiev x R16-Bayern (early game)
Barcelona x Benfica
Group F
Villarreal x Man Utd (early game)
Young Boys x Atalanta
Group G
Lille x Salzburg
Sevilla x Wolfsburg
Group H
Chelsea x R16-Juventus
Malmo x Zenit
Wednesday 24 November
Group A
Club Brugge x Leipzig
Man City x PSG
Group B
Atlético x Milan
B1-Liverpool x Porto
Group C
Besiktas x R16-Ajax (early game)
Sporting CP x Dortmund
Group D
Inter x Shakhtar (early game)
Sheriff x Real Madrid
Group E
Bayern x Benfica
Dynamo Kiev x Barcelona
Group F
Atalanta x Man Utd
Villarreal x Young Boys
Group G
Wolfsburg x Salzburg (early game)
Sevilla x Lille
Group H
Malmo x Chelsea (early game)
Juventus x Zenit
Juventus will qualify for the round of 16 if they avoid defeat against Zenit.
Wednesday 3 November
Group A
Man City x Club Brugge
Leipzig x PSG
Group B
AC Milan x Porto (early game)
Liverpool x Atlético
Liverpool will be confirmed in first place if they win and Porto do not.
Group C
Dortmund x Ajax
Sporting CP x Besiktas
Ajax will qualify for the round of 16 if they beat Dortmund
Group D
Real Madrid x Shakhtar (early game)
Sheriff x Inter Milan
Tuesday 23 November
Group E
Dynamo Kiev x R16-Bayern (early game)
Barcelona x Benfica
Group F
Villarreal x Man Utd (early game)
Young Boys x Atalanta
Group G
Lille x Salzburg
Sevilla x Wolfsburg
Group H
Chelsea x R16-Juventus
Malmo x Zenit
Wednesday 24 November
Group A
Club Brugge x Leipzig
Man City x PSG
Group B
Atlético x Milan
B1-Liverpool x Porto
Group C
Besiktas x R16-Ajax (early game)
Sporting CP x Dortmund
Group D
Inter x Shakhtar (early game)
Sheriff x Real Madrid
Last edited: